Urządzenie wykorzystuje tzw. prądy d’Arsonvala wysokiej częstotliwości o gasnącym przebiegu fali, gdzie przerwa jest 500 razy dłuższa niż czas trwania impulsu. Podczas zabiegu na zewnątrz szklanej peloty wytwarza się ozon, który ma działanie bakteriobójcze i dezynfekujące. Natomiast wewnątrz peloty wytwarzają się gazy szlachetne, przez co świeci ona na niebiesko.
Darsonwalizacja działa dezynfekująco i bakteriobójczo, poprawia krążenie i odżywia. Dziś przyjrzymy się bliżej zabiegowi darsonwalizacji.
Urządzenie wykorzystuje tzw. prądy d’Arsonvala wysokiej częstotliwości o gasnącym przebiegu fali. Zabieg powinno się przeprowadzić delikatnie, powoli zwiększając natężenie, tak aby klientka mogła przyzwyczaić się do możliwego szczypania lub mrowienia.
Rodzaje darsonwalizacji
Darsonwalizacja miejscowa przeprowadzana jest za pomocą szklanych elektrod wypełnionych gazem, które umieszcza się na wybranej części ciała. Często stosowana po manualnym oczyszczaniu skóry, jednak równie dobrze można go traktować jako odrębny zabieg dezynfekujący oraz bakteriobójczy. W zależności od zabiegu używamy różnych pelot. Do twarzy i ciała używamy grzybka, do miejsc trudno dostępnych – łyżeczki, do skóry głowy grzebienia, natomiast szklana rurka służy do mikromasażu.
Natomiast podczas darsonwalizacji indukcyjnej pacjentka trzyma elektrodę w ręce, a kosmetyczka w tym czasie wykonuje masaż, na przykład oklepywanie. Należy pamiętać, aby przed zabiegiem zdjąć wszystkie metalowe ozdoby i nie opierać się o metalowe poręcze fotela. Ręce kosmetyczki nie powinny odrywać się od twarzy klientki. Pod palcami da się wyczuć delikatne drgania, szczypanie lub lekkie iskrzenie. Masaż ma działanie pobudzające oraz zwiększa ukrwienie skóry.
U jakich pacjentek sprawdzi się ten zabieg?
Zabieg doskonale sprawdzi się u osób z cerą tłustą i trądzikową, a także borykających się z bliznami potrądzikowymi oraz przebarwieniami. Przyspiesza gojenie, łagodzi zmiany trądzikowe, rozjaśnia cerę. Na efekty nie trzeba długo czekać – poprawa skóry jest natychmiastowa. Po serii zabiegów efekt jest bardzo widoczny oraz długotrwały. Warto dodać, że dzięki zabiegom zwiększa się również wchłanianie preparatów kosmetycznych.
Darsonwalizacja ma zastosowanie:
- przy leczeniu nerwobóli,
- świądu,
- zaburzeniach czucia,
- łojotoku,
- łysieniu plackowatym,
- pobudzeniu krążenia,
- dezynfekcji skóry, przed i po woskowaniu,
- dezynfekcji skóry po mechanicznym oczyszczaniu cery,
- przy opryszczce,
- przy makijażu permanentnym ust.
Przeciwwskazania do darsonwalizacji miejscowej:
- trądzik różowaty,
- przerwana ciągłość skóry,
- stany alergiczne,
- cera naczyniowa,
- teleangiektazje.